İrem Emrullah

Marketing Executive @ Expo Master

1993 İstanbul doğumlu olan İrem Emrullah, Selçuk Anadolu Meslek Lisesi Web Tasarım Programlama bölümünden 2012 yılında mezun oldu. Henüz lise öğrenimi devam ederken başladığı dergicilik hayatıyla İçerik Editörlüğüne adım atmış oldu. Ardından İstanbul Aydın Üniversitesi Peyzaj ve Çevre Tasarımı Bölümü’nden lisans eğitimini tamamladı ve mezuniyetinin ardından Sosyal Medya Kampüsü’nde gördüğü eğitimle Dijital Pazarlama alanına geçiş yaptı. 2010 yılından beri reklamcılık dünyasında kariyerini sürdüren İrem Emrullah, 2015 yılından bu yana Dijital Pazarlama alanında çalışmalarına devam etmekte. İlk dijital ajans deneyimini 4129 Grey ile gerçekleştirdi ve ardından bir çok global ajansta büyük markalar ile çalışma imkanı buldu. Şu anda kariyerini 1010.istanbul’da Genel Koordinatör olarak devam ettiren İrem Emrullah aynı zamanda Expo Master A.Ş. adlı fuarcılık şirketinin Reklam & Pazarlama departmanının yönetimini sürdürmektedir.


Alper Kul

International Sales Manager

İtalyan Lisesi’inden mezun olduktan sonra, Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nün ilk mezunu olan Alper Kul, çalışma hayatına 1992 yılında Sarıgerme VALTUR İtalyan Tatil Köyü’nde resepsiyonist ve ön büro elemanı olarak başladı.

2005 yılından 2012 yılına kadar bir PepsiCo Int. şirketi olan PepsiCo Beverages Türkiye bünyesinde İhracat Müdürü olarak çalıştı; Pepsi, Pepsi Light, Seven Up, Yedigün, Fruko, Lipton Ice Tea gibi ürünlerin başta Almanya, Irak, Kazakistan, Azerbaycan, Türkmenistan ve tüm Avrupa ülkelerine satışından ve şirketin yurtdışı ülkeler satış hacminin gelişiminden sorumlu olarak görev yaptı. İhracat departmanının kuruluşunda ve sistemli hale gelmesinde rol aldı ve milyonlarca USD’lık cirolara gelmesini sağladı.

Alper KUL, 2007 yılında Koç Üniversitesi mezunlarının kuruluşunda liderlik yaptığı Gelişim Grubu’nu kurmuştur ve her iki grupta 40 civarında seminer ve eğitimin verilmesinde ön ayak olmuştur.

Arkana Bakma! O Tarafa Gitmiyorsun adlı kitabını 2014 yılında yayınlamıştır. Bu bir kariyer felsefesi ve diyalogları kitabıdır. Kitap ilk sene içerisinde 2. Baskısını yapmıştır. Kitap, Türkiye ve yakın coğrafyamızın gerçeklerini anlatmak ile birlikte aynı zamanda “Profesyonellik” kavramına açıklık getirmektedir.

Alper KUL’un uluslararası alanda yayınlanmış 3 adet enstrümental müzik albümü bulunmaktadır.


Nur Koyak

Field Learning Responsible @ Shaya

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlayan Nur Koyak, kariyerine henüz öğrenim hayatı devam ederken İnsan Kaynakları alanında başlangıç yaptı. Mezuniyetine kadar 3 farklı uluslararası firmanın işe alım ve eğitim süreçlerinde aktif olarak görev aldı. Mezuniyetinin ardından perakende sektörünün öncü firmalarından birinde kurumsal akademi kurulum süreçlerinde yer alarak pek çok değerli projenin hayata geçmesine öncülük etti. Günümüzde ise uluslararası bir grup şirketinde yer alan 4 markanın eğitim, gelişim, performans ve terfi süreçlerini yönetmektedir. Gerek kendi kurumu içinde tam zamanlı, gerek sektörel ihtiyaçlar doğrultusunda serbest zamanlı olarak başta eğitim süreçleri olmak üzere, işe alım, organizasyonel gelişim ve bireysel perfomansı artırmak üzerine çalışmaları bulunmaktadır.
Aynı zamanda Türkiye’de inovasyon bilinirliğini artırma gayesi ile kurulmuş online bir platformda gönüllü olarak editörlük yaparak, girişimciliği destekleyecek çeşitli eğitim ve mentörlük süreçlerine destek vermektedir.
Hayatı boyunca karşılıklı öğrenme prensibini benimseyerek daha fazla değer ve fayda üretebilmek konusunda kafa yormaya devam etmektedir.


Tolga Özek

Founder @ Ozek Consultancy

Tolga Özek, Türkiye’de dijital pazarlama sektörünün serüveninde ilklere imza atmış isimlerden birisidir. Geniş internet içerik yönetimi, İnternet reklamcılığı, kongre / etkinlik sektörü dijital pazarlama süreçleri ve online habercilik deneyiminin yanı sıra son dönemde farklı projelere mentör desteği vermektedir. Genç girişimcilerle, startuplarla gerçekleştirdiği özel haberlerle dikkati çekmiştir. Tolga Özek aktif olarak bir teknoloji STK kuruluşunda dijital iletişim danışmanı olarak görev yapmaktadır.


Mehmet Kılıçoğlu

MD @ EMASolar Energy

Mehmet Kılıçoğlu 27 Temmuz 1978 yılında Istanbulda dunyaya geldi. Ilk ve ortaöğrenimini burada tamamlayarak, üniversite eğitimini Bilkent Üniversitesinde İktisat eğitimine devam ederek ardından YTÜ MBA programını tamamladı. 2003 yılında Finansbank’ta iş hayatına başladı, sırasıyla Ciner Holding, Anel Holding ve Tosyalı Holding firmalarında çeşitli görevlerde bulundu, son olarak orta düzey yöneticilik yaptığı Tosyalı Holding’de çalışırken halen görev yaptığı EMASolar Enerji Çözümleri firmasını kurarak yenilenebilir enerji sektörüne adım attı.


Ersin Mete Ertürk

Founder @ Eksperin.com @ Erkekpaketi.com,

1977 Ankara doğumluyum. Mesleğim makine mühendisi. Yenilik ve farklılık tutkunu seri girişimciyim. Erkekpaketi.com ve
Eksperin.com kurucusuyum. Üniversiteden mezun olduktan sonra ailemin inşaat şirketinde görev aldım. Sonra ayrılıp kendi
inşaat şirketimi kurdum. Türkmenistan’da 3 sene iş yaptıktan sonra şirketimi devredip girişimciliğe adım attım. Teknoloji, dış ticaret
ve yayıncılık alanında faaliyet gösteren şirketlerim var.